Температура повітря взимку опускається до -20 градусів, а сучасний будинок зовсім не пристосований до цього? Багато теплової енергії у холодну пору року з усіх поверхонь житла виходить назовні. Наприклад, у приватних житлових будинках

  • до 40% тепла втрачається через стіни;
  • до 15% – через горище чи підвал;
  • до 20% – через віконні і дверні щілини.

У багатоквартирних новобудовах показник тепловтрат ще вищий. Таку поширену проблему легко вирішує утеплення будинку. Зробивши теплоізоляцію приміщення, ви збережете до 60% тепла і зекономите на опаленні до 30% суми щомісяця.

витрати теплової енергії через конструкції будинку

Пінопласт, пінополістирол, мінеральна вата чи пінополіуретан – що обрати, аби морози обійшли ваш дім стороною? Варіантів безліч, вирішувати тільки вам. Головне – вдало підібраний матеріал та якісно виконана робота!

Варіанти утеплення будинку

Утеплення фасаду будинку можна робити ззовні та зсередини, а виконується такий процес двома методами: мокрим і сухим (каркасним) та з використанням різних матеріалів. Варіантів теплоізоляції помешкання безліч. Найпоширеніші з них:

Пінопласт

Бюджетний матеріал, простий та легкий у монтажі. Має низьку теплопровідність (до 30% тепла), не схильний до гниття через підвищену вологість, екологічний, бюджетний. Недоліки – багато підробок, що містять шкідливі речовини та швидко псуються.
Чим вище щільність пінопласту, тим вище його ціна. Середня товщина, яка перешкоджає утворенню конденсату, і дозволить ефективно знизити втрати тепла – 50 мм. Проте такий матеріал використовують лише для утеплення ззовні, а роботи проводяться при певних температурах (не менше +5 і не більше +25 С0). Після завершення монтажу проводять фінальну обробку штукатуркою, натуральним каменем чи фарбами.

Пінополістирол

Удосконалена версія пінопласту з більшою щільністю матеріалу. Його не псують гризуни, а термін використання – довший. До того ж пінополістирол можна застосовувати як для зовнішнього, так і для внутрішнього утеплення. До недоліків такого утеплювача слід віднести наявність неякісних та шкідливих підробок.

Існує ще один різновид матеріалу – екструдований пінополістирол – пінопласт, що пройшов додатковий етап обробки. У нього вища щільність – 30-34 кг / м3. Для порівняння: у середньому, щільність звичайного пінополістиролу – 11-35 кг / м3, а пінопласту – 15-25 кг / м3.

Для внутрішньої теплоізоляції будівель краще використовувати плити товщиною 10–20 мм або 30–40 мм, які укладаються одним шаром. Так можна зберегти тепло без великих втрат житлового простору, а це особливо важливо для маленьких приміщень.

До вибору пінополістиролу слід підійти серйозно: врахувати товщину стін, їх теплопровідність та провести всі необхідні розрахунки. Тільки так ви оберете якісний матеріал, а не той, який був у магазині на акції.

Мінеральна вата

Утеплення будинку зсередини за допомогою мінеральної вати – давній, але зручний спосіб зберігання тепла. Здебільшого такий утеплювач виготовляється у вигляді рулонів чи плит.

Переваги: низька теплопровідність, звукоізоляція, екологічність, стійкість до вогню та має тривалий термін експлуатації. Недоліки – мінеральна вата легко вбирає воду. Через це вона може покритися пліснявою та почати нищити будинок, а при монтажі мінвату категорично не можна стискати, інакше вона втратить свої теплоізоляційні властивості. Оптимальна товщина шару – не менше 15 см.

Теплоізоляційна штукатурка

В основі цього матеріалу – пінополістирольні бульбашки з повітрям усередині. Штукатурка наноситься на заздалегідь підготовлену для утеплення поверхню. Цей спосіб – простий, але малоефективний, якщо порівняти із вищезгаданими. При покупці легко натрапити на підробку, яка обернеться не теплим будинком узимку, а втратою коштів.

Пінополіуретан

Пінополіуретан – матеріал, який зараз перебуває на піку популярності. Якість, довговічність, швидкість і зручність – усе це про утеплювач ППУ. Замішується він шляхом поєднання двох компонентів – поліолів та дізоціанату.

Технологія застосування доволі проста: у рідкому вигляді ППУ наноситься на поверхню методом напилення. Після контакту з поверхнею суміш спінюється і збільшується в об’ємі, заповнюючи всі шви та стики монолітним герметиком. Фахівці не рекомендують проводити утеплення будинків пінополіуретаном самостійно – це складний процес, який вимагає спеціального обладнання та високої майстерності.

Переваги. Утеплювач має хороші технічні характеристики: якісний та довговічний (термін експлуатації мінімум 40-50 років), не гниє, не пліснявіє, не пропускає усередину вологу, не містить шкідливих компонентів. Пінополіуретан – універсальний матеріал, який чудово підходить для теплоізоляції практично будь-яких поверхонь. Використовувати його можна навіть для того, щоб захистити від холодів дах та горище. Особливо ефективним є утеплення дерев’яного будинку піною, адже пінополіуретан зводить втрати тепла до мінімуму, а для деревини – це дуже важливий момент. Ще один нюанс, яким не потрібно нехтувати: такий утеплювач не можна використовувати на свіжій деревині, оскільки з неї ще не вийшла волога. А матеріал якраз затримує воду всередині, і це призводить до швидкого гниття дерев’яної поверхні.

Низька стійкість до ультрафіолету та важкий для новачка процес монтажу – недоліків у матеріалу значно менше, ніж у його конкурентів. Саме тому утеплення будинків піною – нині вважається найпопулярнішим способом теплоізоляції помешкання. У мережі можна знайти безліч відео з технологією нанесення ППУ.

Процес напилення пінополіуретаном спеціалістами «Теплозахист Про» відбувається так:

  1. Конструкція попередньо очищається від зайвого бруду.
  2. До мережі підключаються всі необхідні прилади.
  3. Учасники процесу одягають захисні костюми, щоб у процесі утеплення піна не потрапила на відкриті ділянки тіла;
  4. Пінополіуретан – суміш двох речовин, наносять її тонким шаром, повільно та обережно; починати слід знизу, плавно підіймаючись на верх конструкції.
  5. Спеціалісти чекають поки склад застигне (зазвичай це займає до 15 хвилин) та завершують процедуру напилення, дотримуючись усіх норм безпеки.

Цей спосіб утеплення – оптимальний варіант для тих, хто не любить переплачувати. Термін експлуатації матеріалу найдовший – мінімум пів століття. Найкраще з непростим процесом ППУ напилення може впоратися тільки спеціаліст. Якщо бажаєте, щоб пінополіуретан служив вам довго, обов’язково скористайтеся послугами фахівця! Швидко, зручно та надійно зі своєю роботою впораються спеціалісти “Теплозахист Про”.

Усі вищезгадані матеріали для утеплення будинків мають свою специфіку. Дуже важливо правильно підібрати утеплювач для кожної конструкції вашого помешкання.

Як обрати якісний утеплювач – основні аспекти

При виборі матеріалу для утеплення варто звернути увагу на:

  • вартість (обирайте утеплювач нормальної якості, але який буде вам по кишені);
  • щільність і товщину (нормальна щільність матеріалу – 35 кг/м3, товщина – від 30 до 100мм);
  • показник вологовбирання (акцентуйте увагу на тих матеріалах, що не вбирають вологу – вони прослужать довше);
  • коефіцієнт теплопровідності (чим нижче, тим краще).

теплопровідність матеріалів для утеплення будинків, діаграма

Утеплення фундаменту та цоколю

Фундамент – конструкція, на котрій тримається будь-який будівельний об’єкт. Він має бути, по-перше, правильно та надійно спроєктований, а по-друге, добре утеплений. Через підземну частину помешкання на вулицю в морозну пору року виходить близько 20% тепла. Та насправді – це далеко не основний аргумент на користь теплоізоляції фундаменту. Вибір матеріалу для утеплення домівки залежить від клімату місцевості та особливостей проєктування самої будівлі. Специфіка утеплення фундаменту в тому, що воно може проводитися як зовні, так і зсередини. Більш естетично виглядатиме перший варіант, але захищати від тепловтрат вони будуть однаково, тому вибір за вами.

Важливим моментом також є утеплення цоколя будинку. Саме ця конструкція з’єднує фундамент зі стінами, захищає дім від сильної вологості та низької температури. Цоколь найбільш вразливий до опадів, різких перепадів температур та промерзання ґрунту.

Щоб уберегти домівку від холодів, потрібно підібрати оптимальні утеплювачі для кожної конструкції житлового об’єкту, і тоді ваш дім буде надійно захищено від холодів. Теплоізоляцію цоколя та фундаменту радять робити ззовні. Вона має більш презентабельний вигляд, хоча рівень захисту від тепловтрат – однаковий. Оптимальним варіантом у цьому випадку стане пінополіуретан, який дозволяє уникнути вирівнювання стін фундаменту, надійно захистить від корозії і зробить дім у кілька разів теплішим. Для цоколя теж підійде ППУ. Чому? Низька теплопровідність, такий же рівень поглинання вологи, матеріал міцний та стійкий перед впливом підземних шкідників. Наноситься відносно швидко і служить довго. Розповімо трохи і про особливості самого процесу утеплення. При теплоізоляції фундаменту і цоколя склад напилюється на всю поверхню стін по периметру. Оптимальна товщина пінополіуретану – не менше 60 мм. Наносити його рекомендується при температурі не нижче +5 градусів та швидкості вітру – максимум 5 км/год.

Утеплення приватного будинку зсередини робити не варто. Воно захистить мешканців від холоду, але сама конструкція ззовні буде повільно руйнуватися під впливом погодних чинників.

Матеріали для утеплення будинків – різноманітні. І справа тут не лише в ціні, але й у матеріалі та способі монтажу. Обирайте те, що підходить саме вам, але якщо хочете утеплити будинок надовго – зупиніть свій вибір на пінополіуретані! Ви не пошкодуєте!

Утеплення підвалу і підлоги

Майже у кожному приватному будинку для зберігання консервації та побутового інвентарю споруджений підвал – площа, яка розділяє між собою ґрунт і житлові кімнати. Через неутеплену підземну частину будинку втрачається до 20% тепла.
Захищати таке приміщення від холодів потрібно і зовні, і зсередини. Теплоізоляція погребу вбереже будинок від повільного руйнування через різкі перепади температур та убезпечить підвальне приміщення від сирості. У підземних частинах дому високий рівень вологи, тому важливою є також грамотна вентиляція і гідро- та пароізоляція. Без них утеплення підвалу не буде виконане якісно.

Теплоізоляція підземного приміщення дозволить заощадити тепло, не допускатиме пропускання холоду в житлові кімнати, зробить підвал придатним для зберігання інвентарю і консервації та навіть дасть змогу облаштувати там відпочинкову зону.
Зсередини погреб утеплюють по всьому периметру від стелі до підлоги, а оптимальними матеріалами слугують:

  • пінопласт;
  • пінополістирол;
  • мінеральна вата;
  • пінополіуретан.

Із підвалу холод проникає до житлових кімнат, і більша частина його зосереджується саме в підлозі.

Підлога – одна з найхолодніших частин приватного будинку, позаяк розміщується або над підвальним приміщенням, або безпосередньо над ґрунтом. Теплоізоляція цієї частини – ключовий фактор збереження тепла в домі.

Слід урахувати те, що для кожного типу підлоги підходять різні утеплювачі. Бетонну конструкцію від холоду чудово захистять пінопласт, корковий утеплювач та пінополіуретан. Дерев’яну підлогу радять утеплювати пінополістиролом, мінеральною ватою та пінополіуретаном. Для утеплення сільського будинку із земляним покриттям використовують бюджетний керамзит – легкий пористий будівельний матеріал, зовні схожий гравій або щебінь. Під час теплоізоляції підлоги радять не забувати про гідроізоляцію та обов’язково обирати матеріали, що не вбирають вологу. А щоб не перейматися вибором різних матеріалів для утеплення кожної конструкції окремо – замовте утеплення пінополіуретаном! Воно – універсальне і підходить для будь-якої поверхні.

Утеплення стін приватного будинку

Утеплення стін – найважливіший аспект теплоізоляції, бо 40% тепла приміщення втрачає якраз через них. Теплоізоляція стін виконується як із зовнішнього, так і з внутрішнього боку.

Теплоізоляція стін зсередини відбувається лише тоді, коли зовні її виконати неможливо. Такий спосіб утеплення має багато недоліків:

  • зменшення площі кімнати;
  • ретельна підготовка, що фактично дорівнює ремонту;
  • додаткова вентиляція та встановлення спеціальних металевих конструкцій, захищають від випадання конденсату;
  • через порушення рівня вологості в стіні з часом з’явиться цвіль та грибок.

Рекомендована товщина утеплювача для теплоізоляції стін – 120-150 мм для Львова та всієї України (крім південних областей та Закарпаття, що перебувають в іншій температурній зоні).

Оптимальним варіантом для внутрішньої теплоізоляції цієї конструкції є пінополіуретан, який не пропускає вологу та запобігає утворенню цвілі і грибка всередині конструкції. Основна перевага – його не потрібно різати та клеїти, достатньо просто нанести спінений склад на всю поверхню стіни та дочекатися засихання. Матеріали для утеплення будинків лише на перший погляд здаються дорогими. Насправді ви значно заощадите на опаленні, а витрати окупляться вже через рік.

Для зовнішньої теплоізоляції стін раніше найчастіше використовували мінеральну вату. Мінвата – зручний, бюджетний та безпечний матеріал, але це не надто хороший варіант для внутрішнього утеплення через надмірне пропускання вологи та короткий термін експлуатації. Зовні – якраз те, що треба. Гнучка структура матеріалу дозволяє покривати навіть нерівні поверхні. Нині пальму першості у неї забрав пінополіуретан, який не вбирає вологу та наноситься без використання додаткових конструкцій для монтажу. Досі сумніваєтеся у виборі? Термін служби мінеральної вати – 25-35 років, пінополіуретану – від 50 років.

Скільки коштує утеплення будинку?

Утеплення будинку ППУ
Ціна на утеплення будинку залежить від площі дому, обраного вами утеплювача та того – самостійно ви робите теплоізоляцію чи викликаєте фахівця.

Теплоізоляція дому пінополіуретаном у «Теплозахист Про» коштує від 3200 грн. за м3. При виведенні остаточної ціни спеціалісти організації враховують ще й щільність матеріалу. Чим вищий цей показник, тим дорожче вартуватиме напилення – від 6400 грн за м3 (34-38 кг/м3). Крім того, до уваги береться специфіка приміщення.

Замовляйте утеплення будинку у досвідчених спеціалістів та захистіть свій будинок від зимових холодів. Вартість робіт окупиться найближчим часом, а теплий дім тішитиме вас роками.